Prezent na dzień taty – wybierz odpowiednie książki

Coraz więcej osób kupuje prezent na dzień taty. Wygląda na to, że podarki przed 23 czerwca powoli stają się jedną z naszych nowych świeckich tradycji. Oczywiście pojawia się pytanie, co właściwie nabyć przed tym świętem. Dzisiaj proponujemy kilka książek, które powinny sprawić przyjemność wielu ojcom.

Prezent na dzień taty np. kryminały i horrory – książki nawiązujące do ulubionych bohaterów

Wielu ojców wieczorem zasiada przed telewizorami, aby oglądać filmy sensacyjne. I co ciekawe, często chodzi o bardzo wąską gamę wciąż powtarzających się tytułów. W kontekście tego zachowania bardzo dobrym pomysłem może okazać się sprezentowanie ojcu książek, które nawiązują do jego ulubionych produkcji. Tutaj można wymienić:

  • “Casino Royale” Iana Fleminga. Jest to oczywiście pierwsza powieść o przygodach Jamesa Bonda. Na jej autora niekiedy krążą plotki, że sam był agentem. To nie do końca prawda. Fleming nigdy nie wykonywał misji w terenie. Faktem jest jednak, że pracował dla wywiadu brytyjskiego.
  • “Rambo: Pierwsza Krew.” Davida Morrella. Filmowy Rambo doczekał się drugiej, trzeciej a nawet czwartej części. W ich trakcie zmieniał się z zagubionego buntownika w maszynę do zabijania niosącą światu wieść o światowej dominacji Stanów Zjednoczonych. Książka Morrella pozwoli nam sobie przypomnieć, że pierwotnie ta historia opowiadała o weteranie ze stresem pourazowym, który zostaje niezbyt miło potraktowany przez policjantów.

Prezent na dzień taty – wybierz spersonalizowany podarek

Oczywiście żaden prezent na dzień taty nie ma szans być w stu procentach uniwersalny. Dlatego warto dopasować książkę do indywidualnych zainteresowań naszego ojca. Tutaj procedura postępowania jest wyjątkowo prosta.

Musimy wypisać rzeczy, którymi ojciec się interesuje. Jeśli na przykład lubi pracować w swoim ogrodzie, możemy mu kupić leksykon warzyw i owoców uprawnych.

Ponownie, jeśli uwielbia wycieczki na dwóch kółkach, świetnym pomysłem okaże się przewodnik rowerowy po konkretnych regionach Polski.

I tego typu przykłady na prezenty dostosowane do zainteresowań ojca można by mnożyć w nieskończoność.